< Zpět

Dačického dům v Kutné Hoře - Výukové a prezentační centrum kulturního dědictví UNESCO

Interaktivní expozice, která představuje památky UNESCO na jednom místě

PICT126813
PICT126872
PICT126871
PICT126854
PICT126853
PICT126851
PICT126859
PICT126805
PICT126842
PICT126847
PICT126849
PICT126855
PICT126857
PICT126867
 logo

Cílem projektu byla vzorová rehabilitace rodného domu Mikuláše Dačického z Heslova dle aktuálních zásad památkové péče a jeho následné vybavení pro poskytování moderních, kulturních a vzdělávacích služeb odborné a laické veřejnosti, zaměřených na prezentaci kulturního dědictví UNESCO a na uchování a prezentaci významných kulturních prvků spojených s historií města a regionu. Objekt bude využíván jako vzdělávací a prezentační centrum kulturního dědictví UNESCO, jehož posláním je přispět k uchování a prezentaci kulturního dědictví spojeného s památkami zapsanými na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO v celé ČR a s památkami nacházejícími se na území Kutné Hory a prostřednictvím vzdělávacích a prezentačních aktivit provádět osvětu zaměřenou na posilování respektu k hodnotám kulturního dědictví a na šíření pozitivních vzorů péče o památky a jejich využívání obyvatel i návštěvníků města a vlastníků památkových objektů. 

Rok realizace: 2016
Kategorie: Kultura

Necelý rok trvala kompletní rekonstrukce Dačického domu v Kutné Hoře, jehož součástí je Vzdělávací a prezentační centrum kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Interaktivní expozice, jejímž cílem je představení přírodního a kulturního dědictví UNESCO, využívá moderní technologie k prezentaci památek UNESCO, které mohou návštěvníci vidět v nejen v Kutné Hoře, ale i na ostatních místech celé České republiky. Interaktivní technologie mají mimo jiné za cíl oslovit dnešní mladou generaci, která se tak může zábavnou a hravou formou seznámit s kulturním dědictvím UNESCO. 

Přízemí - Návštěvnické centrum, Portálová síň, Biskupská kaple, Dačického dům a jeho rekonstrukce, vstup do IQ Parku
Suterén - IQ Park, Památky UNESCO v ČR, Kutná Hora a UNESCO
1. patro - Konferenční sál, Sezónní výstavy
2. patro - Přednáškový sál, Prezentační prostor, Dětský ateliér

Při řešení AV techniky bylo třeba počítat s tím, že technika bude umístěna v historických prostorách Dačického domu, kde musí být zachována architektura a historická hodnota prostor. AV technika má za cíl expozici oživit, nesmí působit rušivě a nenarušovat ráz dané expozice. 

Videomapping svůj název odvozuje od toho, že doslova „mapuje“ prvky architektury či tvary předmětů, se kterými pracuje ve výsledném obrazu. Na rozdíl od klasické projekce využívá 3D efektu, a to především z perspektivy diváka. Pomocí projektorů lze zakřivit a zdůraznit jakýkoli tvar, linii nebo prostor.

Interaktivní podlaha - speciální projekce, díky které se propadnete do dolu a můžete pozorovat práci horníků

Potřebujete poradit?
Odebírat novinky Kontaktujte nás

Kontaktovat praha@avmedia.cz