Informační centrum Jaderné Elektrárny Dukovany

Špičková audiovizuální technika, zajímavé téma, skvělý obsah, interaktivita, to vše vás čeká při návštěvě nového informačního centra Jaderné Elektrárny Dukovany.

Společnost AV MEDIA stála při projektu a realizaci nejmodernějšího informačního centra v České republice. Tím se může pochlubit Jaderná Elektrárna Dukovany. Návštěvníci tak mají možnost navštívit "zmenšený areál elektrárny" a seznámit se s fungováním jaderné elektrárny. Interaktivní expozice nabízí návštěvníkům množství zajímavých témat. Díky moderním technologiím jsou návštěvníci přímo vtažení do děje a mohou si zábavnou formou vyzkoušet vše na vlastní kůži, třeba i vstoupit do jaderného reaktoru. 

Nová expozice v informačním centru zprostředkovává reálnou představu o fungování jaderné elektrárny od informací o jaderném palivu přes princip výroby elektrické energie v jaderné elektrárně až po nakládání s použitým palivem a radioaktivními odpady. Samostatné místo v expozici má i přehled o jaderné energetice ve světě, tématika jaderné bezpečnosti a vysvětlení základů jaderné fyziky.

Podívejte se na reportáž ČT - Události v regionech (minuta 8:51)

Chcete podobné řešení?

Podobné reference