Mendelianum - atraktivní svět genetiky

Návštěvnické centrum pro popularizaci vědy a výzkumu v oblasti molekulární biologie a genetiky

Návštěvnické centrum Mendelianum je vybudováno v autentických prostorách, kde zasedala Mendelova vědecká společnost. V úvodu expozice je pro návštěvníky připravený "průlet" buněčným jádrem. Poutavou projekci návštěvníci sledují na LCD stěně složené z 20 LCD displejů při cestě výtahem do prvního patra. Pro návštěvníky je připravena minutová nebo tříminutová verze filmu, který nabízí pohled do buněčného jádra. 

    

Mendelova pracovna

Tuto místnost využívala Hospodářská společnost jako zasedací sál. Nejslavnějším členem Hospodářské společnosti byl právě Johann Gregor Mendel. V místnosti je dominantou starý malovaný strop, který je starý více jak 4 století. 

Laboratoř

Teoretické znalosti si návštěvníci mohou ověřit a rozšířit prostřednictvím dotykových obrazovek Focus Touch, na kterých je připravený zajímavý obsah na téma genetiky a molekulární biologie. V laboratoři nechybí ani laboratorní technika, kterou si mohou návštěvníci rovněž vyzkoušet a osahat.  
Jedním z takových přístrojů je Mikroskop, kde mohou návštěvníci zkoumat výsledné vzorky svých pokusů a obsah pak následně přenášet pomocí projekce pro další návštěvníky.

Slavnostní sál s projekcí

Chcete podobné řešení?

Podobné reference