Kouzelník Pokustón se svými králíky z klobouku odstartoval MS v hokeji

Boj o hokejovou trofej a sérii medailí pro letošní šampionát oficiálně zahájil velkolepý slavnostní ceremoniál, který předcházel úvodnímu duelu Česka se Švédskem.

Světový šampionát opět v ČR

Po 11 letech se hokejový světový šampionát vrátil opět do České republiky. Před úvodním utkáním české reprezentace přivítala zcela vyprodaná pražská O2 Arena kouzelníka Pokustóna a jeho slavné večerníčkové králíky Boba a Bobka, kteří nás doprovázeli po celých 17 dní bojů v Praze a Ostravě o 79. titul mistrů světa.

Videomapping na ledovou plochu doprovázela světelná show

Slavnostní ceremoniál zahájil tlukot srdce na promítací kostce uprostřed O2 Areny, který doprovázel mohutný pokřik hokejových fanoušků "Češi!". Následovala vzpomínková projekce na led, kam se promítaly roky předchozích světových šampionátů. Vzápětí vstoupila na kluziště pohádková postava kouzelníka Pokustóna, kterého doposud nikdo nikdy neviděl, následovaná velkým pukem s logem Mezinárodní hokejové federace. Za pár okamžiků už kouzelník kouzlil svou magickou hůlkou a prostřednictvím videomappingu roztančil vlajky všech 16 zemí, které se zúčastnily letošního mistrovství světa v hokeji. Na mapě České republiky, která se následně promítala na ledové ploše, byly k vidění nejznámější dominanty naší země.

Ze střechy O2 Areny se za doznívajících záznamů slavných vítězství českého týmu snesl obrovský klobouk s králíky Bobem a Bobkem, kteří vzápětí vyskočili na led. Večerníčkoví hrdinové se dočkali mohutného aplausu celého publika, když si podle elektronické tužky, která se pomocí videomappingu promítala na ledové ploše, nejprve naplánovali taktiku a následně vstřelili svou první branku na šampionátu.

Na závěr celé úvodní show zazpívala na ledě skupina Kabát píseň "Brousíme nože", kterou složila speciálně pro český národní tým.

AV MEDIA dodala do O2 Areny celkem 8 výkonných projektorů, ze kterých se pomocí mediaserverů Coolux promítala originální videomappingová show. Slavnostní atmosféru zahajovacího ceremoniálu umocňovalo více jak 100 světel ROBE, které byly rozmístěny po celé aréně. Světelné efekty byly synchronizované s projekcí na ledovou plochu i na promítací kostku a dohromady utvářely nezapomenutelnou show.

Podívejte se na záznam slavnostního ceremoniálu na stránkách České televize.

Chcete podobnou akci?

Podobné reference