Online z garáže

Nejtěžší závod světa, 7000 kilometrů, vyprahlá poušť, český tým, tři vítězné etapy a čtvrté místo.

Tak by se dalo rychle shrnout téma Prologu Posedlí Dakarem. Tato cesta plná neuvěřitelných zážitků si ale zasloužila něco víc, a tak jsme se společně s Martinem Macíkem Jr. a jeho týmem, včetně kamionů Frantou a Karlem, vtěsnali na Valentýna do MM garáže v Sedlčanech a společně s fanoušky napjatě poslouchali.

Posedlí Dakarem

Letos chystal Martin Macík Jr. už třetí ročník besed s názvem Posedlí Dakarem. Tento rok je na vyprávění obzvlášť bohatý, protože tým Big Shock Racing si dojel pro celkové čtvrté místo a vyhrál tři etapy, což se zatím podařilo jen třem Čechům. Besedy se ale musely posunout až na letní měsíce. Tak dlouho Martin čekat nechtěl, proto se rozhodl odvysílat pro své fanoušky ochutnávku chystaných akcí. Vznikl tedy nápad na Prolog Posedlí Dakarem.

Co všechno se vleze do jedné garáže?

Už jsme vysílali ze spousty míst, ale vysílat z garáže byla premiéra i pro nás. Se dvěma kamiony, jedním SUV a dvěma rozestavěnými podvozky jsme se do MM garáže v Sedlčanech vlezli s režií jen tak tak. Naštěstí máme s malými prostory pro režii velké zkušenosti, a tak AV MEDIA EVENTS tým sbalil casy a na Valentýna vyrazil. V garáži se udělal tak akorát prostor pro řečníky a kamery. Režii jsme ukryli do vedlejší malé místnosti. „Stage“ jsme pořádně osvítili a přichystali i velkou obrazovku pro prezentaci videí a fotek. Vyladili jsme jednotlivé záběry, mikrofony a in-ear monitory jsme naladili na správné frekvence.

3,2,1… Akce!

Po odzkoušení všech obsahů jsme spustili odpočet a akce mohla začít. Martin Macík uvedl celou show před dveřmi garáže, kde bylo -5 stupňů a potom jsme se přesunuli za zbytkem týmu dovnitř, kde teplota nebyla zase o tolik rozdílná. Auta a vůbec celá garáž daly však scéně jedinečnou autentičnost, která se nedá nahradit ani živě v kině, jak následně potvrdili i fanoušci na sítích. Tým se během akce vracel k zážitkům během závodu díky záznamům z kabiny, které dokázali skvěle dokreslit vlastními pocity a zážitky. Na scéně se objevili dva hosté a fanoušci mohli během streamu vyhrát i ceny, včetně kombinézy Ferryho, navigátora posádky.

Koukněte se na krátký sestřih

Chcete podobnou akci?

Podobné reference