Na Olympijské festivaly zavítalo 250 000 návštěvníků

Olympijský festival v Brně a Ostravě je u konce. Za sedmnáct dnů se prezentovalo více než 30 sportů a areály navštívilo více než 250 000 návštěvníků. Děkujeme za vaši návštěvu!

Po úspěšné letní edici projektu Českého olympijského výboru při příležitosti olympijských her v Riu de Janeiro 2016 hlásí organizátoři úspěch i se zimním vydáním v Brně a v Ostravě. „Návštěvníci Olympijského festivalu opět ukázali, že Česko není zemí, která se dokáže semknout u sportovních úspěchů svých hrdinů pouze před televizní obrazovkou, nebo v hospodách, ale především při aktivním sportu. A to bylo záměrem Českého olympijského výboru: spojit fandění českým barvám s možností vyzkoušet si na vlastní kůži sporty, které třeba znáte právě pouze z televizních obrazovek,” řekla manažerka projektu Naďa Černá.

Oba Olympijské festivaly nabídly možnost vyzkoušet si více než 30 sportů - olympijských i neolympijských, zimních i těch letních. Možnost zastřílet si na biatlonové střelnici laserovou zbraní, zahrát si curling, nasednout do čtyřbobu nebo se spustit ze skokanského můstku, to byla zejména pro děti obrovská novinka. Není tedy divu, že sportoviště byly od ranních hodin v obležení žáků základních škol i široké veřejnosti. A na nejoblíbenější sporty se stály fronty.

AV technologie na Olympijských festivalech

Společnosti AV MEDIA a RENTAL PRO, které jsou obě členy skupiny oneAVteam, se postaraly o technologické zajištění obou Olympijských festivalů. Do obou lokalit jsme dodali více než 130 m2 outdoorové LED stěny, venkovní i vnitřní ozvučení a kompletní osvětlení celého areálu. Pro nasvícení ledových ploch jsme použili více než 500 m LED pásek. Zároveň jsme pro diváky zprostředkovali živé vysílání z Olympijských her. 

Společnost RENTAL PRO dodala 600 m2 tribun a podií a na zastřešení podií a branky na LED projekce bylo použito 750 m trussu a hliníkových konstrukcí. O dokonalé ozvučení se postaral systém NEXO STM.

4K propojení festivalů

AV MEDIA ve spolupráci se svým partnerem, společností CESNET, audiovizuálně propojila sportoviště, na kterých probíhal Olympijský festival, tedy Výstaviště Brno a Ostravar Arénu.

Propojení umožnilo přenášet obraz s rozlišením 4K (3840x2160 bodů) při 60 snímcích za sekundu. Zpoždění signálu bylo přitom jenom přibližně 2 ms, z čehož 1 ms tvořilo zpoždění v síti a 1 ms zpoždění v přenosovém kodeku. Díky tomu bylo možné použít připojení pro interaktivní komunikaci, tedy rozhovory v přímém přenosu. Rozlišení 4K nabízí čtyřnásobný počet detailů oproti technologii Full HD. Při využití 4K už lidské oko přestává vnímat jednotlivé pixely, a obraz se tak jeví jako zcela jednolitý.

Přenos mezi sportovišti byl součástí experimentálního ověření technologie, která je vyvíjena v rámci projektu 8KSVIP (8K Studio Over IP) podpořeném programem Eurostars z rozpočtů Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a Evropské unie. V rámci tohoto projektu vyvíjíme škálovatelnou přenosovou technologii pro audiovizuální přenosy s rozlišením 8K.

Foto: Stanislav Milata

Chcete podobnou akci?

Podobné reference