Neonoví běžci na Letohrádku Hvězda rozzářili deštivý den

Téměř 3000 běžců se zúčastnilo nočního pětikilometrového běhu s názvem Neon Run. V Praze Na Vypichu se letos konal již po druhé.

I přes nepříznivé počasí byl i druhý ročník Neon Runu neuvěřitelným zážitkem pro téměř tři tisícovky běžců. Tento noční pětikilometrový běh totiž není tak moc o rychlosti, jako spíše o užívání si nádherně osvětlené obory Hvězda. Účastníci odstartovali ve velkém neonově nasvíceném startovním koridoru a pak pro ně byla připravena 5km dlouhá trať s několika originálními zónami; padající deštníky, světelný tunel, osvícené stromy a stejně jako v loňském roce byl největším lákadlem barevně nasvícený letohrádek Hvězda. Nádhernou podívanou doplnila osvětlená dráha s nafukovacími dekoracemi a inteligentními pohyblivými světly ROBE. Na samém konci AV MEDIA zóny účastníci probíhali mlžnou bránou prosvícenou laserem.

Za každého účastníka NEON NIGHT RUN běhu putuje na konto nadačního fonfu Kapka Naděje 50 Kč na dětskou onkologii v Praze. Závod odstartoval za úplné tmy v 20:30 a v Oboře Hvězda to zářilo neonovými světly. Na louce u Vypichu bylo postavené sportovní městečko, které poskytlo plné zázemí pro všechny běžce. Nechybělo malování na obličej neonovými barvami a prodej neonových artiklů. V cíli nechybělo ani občerstvení, které nachystali organizátoři Event media s.r.o. a krásná cílová medaile. Moderoval Petr Říbal a na after party vystoupil DJ ROXTAR.

Pokud jste letošní ročník nestihli, tak se již můžete začít těšit na další ročník Neon Runu, který se bude konat 1. září 2018 na stejném místě.  Více informací o závodu se dozvíte na jeho oficiálních stránkách a na facebooku

Foto: Stanislav Milata

Chcete podobnou akci?

Podobné reference