PICT188393

Trezor přírody v Horní Lidči

Nová interaktivní expozice má za úkol oslovit návštěvníky a poukázat na přírodu, jíž jsme součástí

PICT190631

Pevnost Dobrošov

Nové návštěvnické centrum

PICT190485

Archevita - Stopami věků

Multimediální archeologická expozice, která přenese návštěvníky do mladší doby kamenné až po raný středověk

PICT178088

Informační centrum Jirkov s multimediální expozicí hasičství

V Jirkově se můžete zajímavou a zároveň interaktivní formou seznámit s historií města a vyzkoušet si povolání hasiče v zábavné kooperativní hře

IMG_0957

Příběh Těšínského Slezska v Muzeu Těšínska

Moderní expozice s komfortním prostředím pro návštěvníky

IMG_3880

Virtuální muzeum 4

Zahraniční projekty a audiovizuální interpretace

8

Muzeum Slivovice

5D zážitek s vůní slivovice v nové interaktivní expozici v Praze

IMG_3490

Virtuální muzeum 3

Světelný design expozic

IMG_3301

Virtuální muzeum 2

Virtuální prohlídky expozic a digitalizace

IMG_3100

Virtuální muzeum

Sešli jsme se ve virtuálním prostoru a společně s našimi hosty jsme probrali nové trendy a inspirace v oblasti muzeí

PICT154122

Labyrintem dějin českých zemí

Výstava ke 100. výročí vzniku československého státu

PICT145612

Voda v krajině

Nová expozice Národního zemědělského muzea

věda a zábava pro zvídavé návštěvníky

Science centra, iQparky, planetária jsou instituce neformálního vzdělávání, které se primárně zaměřují na cílenou popularizaci vědy a techniky. Nejedná se přitom o klasickou vzdělávací instituci: důraz je kladen zejména na interaktivitu a učení formou her a samostatného objevování vědy a techniky prostřednictvím osobní zkušenosti. V rámci science center se zaměřujeme na realizaci stálých i putovních expozic. 

Koncept expozice je vytvářen ve snaze maximálně podpořit edukacizábavnou formou zprostředkovat co nejintenzivnější zážitek spojený s výkladem dané problematiky prostřednictvím interaktivního exponátu, ve spojení se zajímavým obsahem a herními prvky. K naplnění těchto cílů využíváme v expozicích mnoho nejmodernějších prvků a principů interpretace, od budování atmosféry pomocí ambientních zvuků, světelných efektů, projekcí, přes doprovodné vysvětlující animace, hry, interaktivitu až po nejmodernější holografické efekty. Vytváříme expozice, které u návštěvníků probudí emoce spojené s poznáním a jsou motivací k opakované návštěvě. V prostředí science center je důležitý fyzický kontakt. Při realizaci expozic v rámci science centra platí, že člověk si pamatuje 90% toho, co udělá.  Expozice by měla být pro návštěvníky zdrojem informací, inspirace, zábavná, hravá.

  • Komplexní přístup k řešení expozic v rámci science centra, stejně jako při řešení muzejních expozic,  zahrnuje studiiprojektobsahrealizaci a poprodejní péči. Klíčovým bodem při návrhu a řešení expozic je analýza a studie, kdy se definuje příběh, ikonické exponáty, emoce a způsob, jak je podpořit. V této fázi je klíčový tým, ve složení - scénograf, architekt, scenárista, kurátoři, AV odborníci a světelný designer.
  • Při návrhu expozice v rámci science centra je nutné navrhnout správné řešení pro systematický přístup k návštěvníkům a expozicím. Variabilita návštěvnického systému  V-PASS umožňuje navrhnout řešení pro školy, rodiny i jednotlivce tak, aby splňovala rozdílné potřeby návštěvníků. Systém mimo jiné zahrnuje nástroje pro správu obsahu, které umožňují provozovateli měnit obsah snadno a rychle bez nutnosti IT znalostí.
  • Mezi naše nejvýznamnější realizace, které jsme na poli science center realizovali patří SC VIDA!, která se probojovala do finále mezinárodní soutěže  InAVation Awards, ekotechnické centrum Alternátor v Třebíči, a Techmania v Plzni, kde jsme realizovali Science on a Sphere. Mezi temporálními expozicemi je to iQLandia v Liberci s expozicí SexmisieTalent

Objevujte kouzlo vědy a techniky 

Služby

Snažíme se hledat optimální řešení, které uspokojí potřeby každého individuálního zákazníka. Nabízíme partnerství s cílem vzájemného dlouhodobého rozvoje.

Zajišťujeme komplexní projekční činnost v oboru audiovizuálních a prezentačních systémů. Kvalitní projektová dokumentace je základem každého úspěšného řešení.

Tým špičkových profesionálů se postará o instalaci dodané technologie. Klienti oceňují příjemné vystupování, znalost techniky, flexibilní přístup, profesionální projektové vedení a dodržení termínů.

Potřebujete získat základní dovednosti, chcete se zdokonalit nebo inspirovat ve využití ICT? Vyberte si ze široké nabídky kurzů nebo akreditovaných školení vedených zkušenými lektory z AV MEDIA.

Pokud z nějakého důvodu nepracuje námi dodané zařízení správně, pokusíme se vám co nejrychleji pomoci. Jsme tu pro vás 7 dní v týdnu.

Nabízíme pronájem a obsluhu nejmodernější audiovizuální/IT techniky pro širokou škálu akcí, od firemních školení, přes korporátní kongresy, společenské akce a veletržní expozice až po zábavné show.

Produkty

Datový projektor je zařízení, které zobrazuje signál z počítače či jiného zdroje na projekční plochu. Dataprojektor najde uplatnění tam, kde je potřeba větší obraz, než je úhlopříčka LCD monitorů.

Řídicí systémy umožňují snadné a intuitivní ovládání instalované AV techniky, ale také dalších technologií v místnosti nebo v budově.

Kvalitní ozvučení je důležité nejen v prezentačních místnostech, ale také například na chodbách hotelů, v barech nebo společenských prostorách. AV MEDIA nabízí produkty pro snímání a reprodukci zvuku.

Projekt "Věda na kouli" neboli Science on a Sphere, patří mezi nejpozoruhodnější inovace v oblasti vzdělávání.

Informační kiosky jsou interaktivním a zároveň velmi intuitivním nástrojem pro získávání požadovaných informací.

Průvodcovské systémy nabízejí návštěvníkům dané expozice spojení komfortu specializovaného průvodce a možnosti individuálního pohybu po expozici.

Operační systém pro vaši expozici

Informační technologie jsou jedna z nejdynamičtěji vyvíjejících se odvětví stejně jako neustále se dynamicky vyvíjející společnost AV MEDIA, a.s.

Potřebujete poradit?
Odebírat novinky Kontaktujte nás

Kontaktovat praha@avmedia.cz