Nové zážitky v multifunkčním a kongresovém centru

V pražských Vysočanech v těsné blízkosti O2 Areny vznikl multifunkční prostor O2 Universum.

O2 Universum je centrem pro pořádání velkých mezinárodních kongresů, kulturních akcí, koncertů, konferencí, summitů, večírků, výstav, módních přehlídek, pracovních jednání nebo sportovních a společenských akcí. Proto název Universum.

Praha je krásné město a moderní prostory pro kongresové akce nám tu již delší dobu chyběly. Naším cílem je dostat do O2 Universum nejen zajímavé kulturní akce, ale chceme, aby se zde pořádala setkání velkých globálních korporací například v podobě celosvětových setkání týmů. Není proto náhodou, že na podzim 2020 se v O2 Universum uskuteční Světový kongres anesteziologů, otevírá náš rozhovor Robert Schaffer, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Bestsport, O2 Areny a O2 Universum.

Investice do O2 Universum je především investici pro nás pro všechny, pro společnost, pro Prahu, pro Českou republiku, jak z hlediska kultury, tak i z hlediska přínosu zajímavého obsahu a lidí, kteří zde budou prezentovat velkolepé příběhy a kulturní akce. Bez O2 Universum by se nám to možná nikdy nepodařilo.

Robert Schaffer předseda představenstva a generální ředitel společnosti Bestsport, O2 Areny a O2 Universum

Nový komplex O2 Universum navazuje na budovu O2 Areny a rozkládá se na čtyřech podlažích s celkovou plochou téměř 50 tisíc m² a kapacitou až 10 tisíc návštěvníků:

  • kongresový sál B dělitelný do tří sekcí s kapacitou do 1 400 osob,
  • kongresový sál C dělitelný do tří sekcí s kapacitou do 1 100 osob,
  • dva konferenční sály E každý s kapacitou do 480 osob,
  • jeden centrální sál A s kapacitou do 5 000 osob.

K dispozici je dalších 12 konferenčních sálů D, které se dle požadavku dají vzájemně propojit mobilními příčkami po třech sálech, každý s kapacitou od 100 osob. Díky možnosti propojit O2 Universum s O2 Arenou na všech podlažích jsme získali prostor až pro 28 tisíc návštěvníků, což je malé okresní město nebo velký fotbalový stadion, kterému musíte poskytnout plnohodnotné zázemí s dostatkem výstavní nebo prezentační plochy, restauracemi všech kategorií a dalšími službami.

Velikost, členitost a počet sálů, o kterých zde hovoříme, nás zavazují k tomu, abychom si uvědomili důležitost každého člena našeho týmu, se kterým musíme být navzájem dokonale sladěni. Pokud máte tým, který je pro práci nadšený, baví vás to a cítíte v tom smysl, pak se ostatní cíle naplňují samy. Dalším důležitým předpokladem našeho budoucího úspěchu je otevřená komunikace se zákazníky, se kterými musíme být v neustálém kontaktu. Ptát se na jejich požadavky, potřeby a přání. Naslouchat, jak by chtěli organizovat svou akci, ale být k dispozici i během konání akce.

Výsledkem naší práce nejsou jen slova, ale opravdové zážitky.

Vidět, že vše běží, jak má. Proč? Protože každá akce je něčím mimořádná. Tímto přístupem navíc zjistíte, jak udělat podobnou akci příště ještě lépe nebo úplně jinak. Musíte si neustále s návštěvníky, agenturou, zákazníkem ověřovat, jak jsou spokojeni. Velkým potěšením potom je, když vám řeknou, že vše klaplo podle představ, nebo se k nám znovu vracejí. Všechny sály jsou vybaveny velkými projekčními plátny, kvalitním ozvučením, nejmodernějšími projektory, mobilními tribunami, režijní technikou, osvětlením, ale i kvalitním wi-fi signálem. O2 universum se skládá i z mnoha společných prostor, kterými potřebujeme správně nasměřovat účastníky jednotlivých akcí. Prostory ve foyer jsou proto vybaveny informačními panely, díky kterým každý návštěvník svou akci najde.

Lidé někdy nevědí, co vlastně chtějí, dokud jim to nenabídnete. Proto se snažíme pokrýt sály základní prezentační technikou a v případě specifických přání zařídíme zapůjčení nebo zpracujeme návrh jakékoli další moderní technologie. Budova O2 Universum je uzpůsobena tak, aby zde mohly probíhat dvě i více akcí současně, jako třeba houslový koncert v sále C, basketbalový zápas v centrálním sále A a prezentace mezinárodního kongresu v sále B. Jednotlivé sály jsou dokonale akusticky odhlučněny použitou konstrukcí, která zamezuje, aby se zvuk z jednoho sálu dostal do sálu druhého, díky tomu se sály navzájem neruší.

Jelikož nás baví práce na velkých projektech, kde můžeme překonávat sami sebe, rozhodli jsme se v roce 2021 otevřít čtyřhvězdičkový hotel. Hotel nabídne 300 pokojů a sedm konferenčních místností o velikosti 15–300 osob. Velká část obsazenosti hotelu bude souviset s účastí na jednotlivých akcích, ale bude sloužit i pro hosty, kteří chtějí navštívit hlavní město jako takové. Mým snem je přilákat do O2 Universum zajímavé osobnosti, výjimečný obsah, lákavé příběhy, ale hlavně opravdové zážitky, které nás budou všeobecně inspirovat a posouvat, uzavírá Robert Schaffer.

Chcete podobné řešení?

Podobné reference