Cena Václava Havla za lidská práva 2021 předána!

Mezinárodní konference k poctě laureátky Ceny Václava Havla za lidská práva proběhla na Pražské křižovatce a my jsme měli tu čest být u toho.

Letošní laureátkou za lidská práva 2021 se stala Maryja Kalesnikavová, jedna z vůdčích osobností opozice v Bělorusku. Je jednou ze tří žen, které jsou symbolem běloruské opozice a boje běloruského národa za občanské a politické svobody a základní práva.

Přímý přenos z konference se konal ve spolupráci s Českou televizí v Pražské křižovatce. Záznam z konference si můžete prohlédnout zde.

Ocenění každý rok uděluje Parlamentní shromáždění Rady Evropy ve spolupráci s Knihovnou Václava Havla a Nadace Charty 77.

V bezmála čtyřhodinovém přenosu proběhlo několik velmi zajímavých diskusních panelů k nejaktuálnějším tématům dodržování lidských práv. Těch se zúčastnili jak finalisté této soutěže, tak i spousta zajímavých hostů. Mimo jiné se v přenosu objevil vzdálený prezentující, který se nemohl zúčastnit osobně a byl tak připojen pomocí platformy Zoom. Vzdálené připojení se využilo ve třetím panelu, kde proběhla mimořádná diskuse, věnovaná lidskoprávní krizi v Afghánistánu. Během tohoto panelu byl promítnut také jeden předtočený vstup. Celý přenos byl dvojjazyčný, tlumočený do anglického jazyka.

Diváci mohli v průběhu přenosu i na místě klást otázky, a to pomocí jednoduchého naskenování QR kódu přes platformu Sli.do. V závěru promluvil Karel Schwarzenberg a celou akci uzavřelo poděkování Michaela Žantovského.

Chcete podobnou akci?

Podobné reference