Jubilejní Forum 2000

Konference Fora 2000 se konají v Praze a v dalších městech, s první z nich jste se mohli setkat již v roce 1996.

Toto Forum založil prezident Václav Havel společně s japonským filantropem Yoheiem Sasakawou a nositelem Nobelovy ceny míru Eliem Wieselem.

Každý rok se Fóra účastní spousta osobností, bývalých i stávajících představitelů výkonné, zákonodárné či soudní moci. Setkávají se zde také církevní představitelé, zástupci médií, nadací i aktivisté za lidská práva. Letos se Forum 2000 konalo již po pětadvacáté, a to hybridně na pražském Žofíně.

Jubilejní ročník se nazýval „What Now? Building Back Democratically“ a trval tři dny. Na místě se sešlo 50 řečníků, dalších 50 se připojilo online. Několik vstupů bylo předtočených a následně k vidění právě na Foru. Společně řečníci diskutovali o demokracii v nejrůznějších oblastech. Spolupracuje svět demokraticky? Soupeří se mezi demokracií a autoritářstvím v digitálním prostoru? I taková témata se na Foru otevřela.

 O kvalitní zážitek pro přítomné diváky, ale i ty vzdáleně připojené, se postaral náš technický tým, který měl tentokrát pod palcem veškeré ozvučení, nasvětlení a celý přímý přenos.

Chcete podobnou akci?

Podobné reference