Setkání Somnium Connect v našem hybridním studiu

Jednou z posledních akcí roku 2021, která se uskutečnila v našem hybridním studiu v pražském Kongresovém centru, bylo setkání Somnium Connect.

Přesun do on-line prostředí je bez pochyby trendem. Je však stále jasnější, že schůzky na dálku nebudou v budoucnosti končit u Teamsů, Webexu nebo Zoomu. Dynamické posuny vybízejí k setkávání přímo ve virtuální realitě (VR). A právě kolem novinek v oblasti produktů VR se točila konference Somnium Connect. 

Příznivci VR se mohou těšit na nejnovější headsety, umožňující mnohonásobně širší pohled pro hráče a jejich „avatary“ nebo rukavice, které poskytují reálnější manipulaci s virtuálními předměty, a jiné důležité komponenty, které k virtuální realitě neodmyslitelně patří. 

Plně vybavené hybridní studio v Kongresovém centru Praha jsme doplnili o dynamický stream celého průběhu akce a přidali kamerový jeřáb, aby si akci mohli vychutnat co nejpřirozeněji i vzdálení diváci a jejich avataři na virtuální stage. 

Vzdáleně jsme připojili hosta ze Spojených států, který vstupoval do diskuse během jednoho z bloků. Živé hudební vystoupení přenesené a preformované avatary přímo ve virtuálním světě bylo jen dalším potvrzením současných možností.       

Děkujeme za skvělou inspirativní akci, díky níž jsme se všichni ponořili do světa virtuální reality. 

Chcete podobnou akci?

Podobné reference