Virtuální event pro dva státy

Přestože se již před rokem svět (a to nejen ten kulturní) zastavil, stále je zde spousta firem, která se s online prostředím teprve seznamuje.

Přechod z živých akcí, které běžně navštíví spousta lidí, moderátoři jsou zvyklí na interakce či okamžitou zpětnou vazbu, je často plný nejistoty a pochybností. My však rádi klientům ukazujeme, že se tyto podmínky dají zachovat a přetavit také do virtuálních eventů. Takový event se dá dokonce vysílat i na dvě místa současně!

O klientovi

Koncovým klientem byla společnost Syngenta, agrochemická firma, která se zaměřuje primárně na výrobu přípravků na ochranu rostlin a zemědělských osiv. I pro toto netradiční zpracování eventu jsme opět spolupracovali s agenturou Šišky, se kterou pro Syngentu dlouhodobě pořádáme také prezenční konference, natáčení a další akce.


Letos byla firma donucena koncept změnit a konference se poprvé konala online. Jednalo se navíc o její dvacáté výročí.

Předtočené scény jako součást živého eventu

Pro virtuální akce začíná být běžnou praxí vytvoření předtáček. Části výstupů, přednášek či reportáží, se předtočí ještě před akcí a během živého vysílání se postupně pouštějí. Tento způsob přípravy má spoustu výhod – např. účinkující si mohou své vystoupení vyzkoušet několikrát, aniž by narušili živé vysílání. Výstupy se také dají postprodukčně upravit, nebo dle potřeby různě sestříhat.

Protože v době vytváření předtáček nebylo možné cestovat na Slovensko, se třetinou předtáček nám pomohlo partnerské studio Hurricane v Bratislavě. Další dvě třetiny vznikly v našem oneAVstudiu na Harfě v Praze.

Spolupracovali jsme s klientem také na scénáři a konceptu celé akce, náš režisér se postaral o postprodukci i živé vysílání v oneAVstudiu.

Přípravy do poslední chvíle

Akce se začala chystat dva měsíce před jejím vypuknutím. Jednalo se o první online event tohoto klienta a během příprav nebylo času nazbyt. Konference měla být synchronně vysílána do dvou zemí v identickém čase pro dvě různá publika. Technicky se jednalo o složitou akci, při které bylo potřeba mít do detailu vyladěnou kombinaci předtočených videí s živými vstupy.

Československá akce pro dvě publika

Živé vysílání proběhlo z oneAVstudia na Harfě. Akce byla koncipována jako slovensko-česká. Prezentace byly dvojjazyčné, videa byla dle jazyka doplněná o titulky a na místě účinkovali dva moderátoři – pro slovenský stream Michael Szatmary, pro český Miloš Knor. Oba tito moderátoři působí i během prezenčních konferencí, firmu tedy dobře znají. Vzájemně se ale na akcích nikdy nesetkali, dohromady tedy spolupracovali poprvé v životě. Přesto si během okamžiku skvěle sedli a doplňovali se po celou dobu vysílání.

Realizace

Akci jsme odbavili přes CDN a platformu EasyEvent tak, aby byly vysílány dva synchronní livestreamy pro publika napříč Slovenskem a Českem. I přes náročnou přípravu, která proběhla v poměrně krátkém čase, se konference vydařila a obě publika prožila autentický zážitek.

V této době je nesmírně důležité během konferencí nezůstávat pouze u pracovních věcí, je dobré akci nějakým prvkem uvolnit.

Během této konference byla odlehčením degustace, a to nejen ve studiu, ale i mezi účastníky. Každý registrovaný účastník totiž obdržel balíček s degustovanými pochutinami a mohl se připojit k moderátorům nejen vizuálně, ale hlavně chuťově. Jedná se o důležité prvky, které dodají akci nový rozměr, zpříjemní divákovi zážitek a zvýší pocit sounáležitosti mezi všemi účastněnými.

Po akci jsme z produkční agentury obdrželi zpětnou vazbu koncové klientky: „Díky moc za obetavú prácu a prípravu konferencie, zatiaľ mám len pochvaly zo všetkých strán, či už od zákazníkov alebo našich manažérov. Takže tá hektická príprava stála za to,” řekla o akci Danka.

K eventu se vyjádřil také náš režisér Tomáš: „Určitě bych rád poděkoval agentuře i koncovému klientovi za důvěru, kterou do nás vložili. Agentura dodala moc hezký grafický layout, moderátoři skvěle odlehčovali odborné prezentace, během akce se s využitím aplikace pokládaly a zodpovídaly dotazy, soutěžilo se, a dokonce se ve studiu i degustovalo… Závěrem – rozhodně není pravda, že on-line akce musí být jen vážné a odborné – naopak, i v dnešní době se dá vymyslet a zrealizovat zajímavá, poučná a k tomu zábavná konference!“

I tato akce potvrzuje, že se virtuální eventy dají dělat zábavnou a interaktivní formou, udrží divákovu pozornost a přinesou mu nevšední zážitek – v Česku, na Slovensku, kde jen si budete přát. Virtuální event nezná hranice!

Podobné reference