Česká Miss 2016

Obecní dům v Praze se na začátku dubna proměnil v nejkrásnější místo celé České republiky. Finalistky České Miss 2016 se zde ucházely o korunku krásy, kterou si nakonec odnesla Andrea Bezděková.

Slavnostní vyhlášení vítězek dvanáctého ročníku jediné národní soutěže krásy Česká Miss 2016 se neslo ve znamení českého designu ve všech jeho podobách, české historie a tradice objevující se v medailoncích finalistek a filantropie. Velkým finále, které živě vysílala televize Prima, provázela známá moderátorská dvojice Leoš Mareš a Libor Bouček. Vítězkou soutěže Česká Miss 2016 se stala Andrea Bezděková. Titul Česká Miss World 2016 získala Natálie Kotková a titul Česká Miss Earth 2016 náleží Kristýně Kubíčkové.

AV MEDIA se stala oficiálním technologickým partnerem akce

Pro finálový večer byla v Obecním domě postavena velkolepá scéna z dílny architekta Marka Hollého, jejíž součástí byla i speciální LED stěna s vysokým rozlišením o celkové velikosti více než 180 m2. Všechny segmenty stěny byly složeny z modulů o velikosti 0,5 x 0,5 m, kterých se použilo celkem 725. LED stěna je ideální volbou pro televizní přenosy – obraz je výborně viditelný i při velmi nasvícené scéně nutné pro televizní produkce a je kompaktní již od vzdálenosti 2 m.

Celá scéna se rozkládala na ploše téměř 100 m2, z toho přehlídkové molo zaujímalo 40,5 m2 a jeho středem procházel pruh LED podlahy o celkové ploše 8m2. Jednalo se o největší scénu, kterou mohli diváci vidět v Obecním domě v přímém přenosu. Na výstavbě celé instalace pracovalo přes 60 lidí, kteří se střídali tak, že se podařilo stavět téměř 72 hodin v kuse. Bylo zapotřebí přes 35 tun materiálu, techniky a technologie od AV MEDIA, jejich partnerů, subdodavatelů a dalších složek celé technické produkce.

Vzhledem k tomu, že prostor Smetanovy síně neumožňuje zavěšení technologií na strop, musela být věnována velká pozornost tzv. samostojnému riggingovému systému. Návrh a statické i dynamické propočty Lukáše Fonioka realizoval tým naší sesterské společnosti Rental PRO. Velkou výzvou pro tým Rental PRO bylo vestavěné podium, které vzhledem k použité technologii vyjíždějících pultů má velmi omezenou nosnost. Mohutná konstrukce musela být podložena, abychom její hmotnost i hmotnost na ní zavěšených prvků dostatečně rozložili. Duté prostory podia byly navíc zpevněny rozpěrnými tyčemi. Kvůli těsným prostorům musela být celá konstrukce na milimetr přesná.

Společnost Rental PRO zajistila také kompletní ozvučení akce systémem NEXO STM M28 včetně efektního řešení sestavy odposlechů a zvukových výkrytů kombinací systémů NEXO GEO S8. Zvláštní důraz byl kladen na hlídání vysílacích frekvencí všech použitých mikroportů.

Za zmínku určitě stojí i opulentní světelný park rozprostřený na trussové konstrukci, podiu i technických balkonech Smetanovy síně. Většina inteligentních světel byla od české společnosti ROBE, včetně absolutní novinky, dvanácti kusů inteligentního světla BMFL Wash Beam.

Vzhledem k tomu, že se finálový večer promítal živě na TV Prima, bylo zapotřebí vyhovět veškerým velmi specifickým požadavkům televizní produkce a celou scénu nachystat na dvoudenní generální zkoušky, které slavnostnímu večeru přecházely.

Česká Miss Technologie 2016

Vliv moderních technologií v současném světě je neodmyslitelný. Dnes již malé děti vyrůstají obklopeny moderními technologiemi a mladí lidé je využívají zcela přirozeným způsobem. Myšlenka propojení moderních technologií s krásou a vznik nové soutěže v rámci Česká Miss 2016 nás velmi zaujala, neboť technologie už dávno nejsou doménou pouze mužů, ale užitek i radost v nich nacházejí i krásné dívky.

Vítězkou kategorie Česká Miss Technologie 2016 se stala Kristýna Kubíčková, kterou zvolili sami fanoušci na facebookových stránkách. Kristýna si pro soutěžní fotografii vybrala Skype – technologii pro vzdálenou komunikaci, protože jak sama říká: „Skype překoná každou vzdálenost“. Generální ředitel AV MEDIA, David Lesch, předal vítězce poukaz na Centrum domácí zábavy a komunikace v hodnotě 100 000,- Kč.

O soutěži Česká Miss

Česká Miss je jedinou národní soutěží krásy v České republice, která byla poprvé vyhlášena v roce 2005. Za cíle si dává posílit postavení žen ve společnosti, podpořit sebevědomí českých dívek, upevnit významné značky na trhu, ale také podpořit filantropické aktivity a krásou pomáhat tam, kde je potřeba. Každý rok hledá Česká Miss dívky, které se zajímají o dění kolem sebe, mají touhu rozvíjet svou osobnost a uspět ve všech životních směrech, profesních i osobních. Česká Miss je propojena s partnery, organizacemi a sponzory, díky kterým má možnost plnit sny dalším dívkám a společně tak dosáhnout cílů soutěže. Česká Miss každý rok posílá vítězky na mezinárodní soutěže Miss Universe podporující ženské sebevědomí, Miss World pomáhající tam, kde je třeba a Miss Earth, která podporuje ekologické aktivity. Více informací: www.ceskamiss.cz

Chcete podobnou akci?

Podobné reference