Interaktivní přednáška na VŠE v podání AV MEDIA

AV MEDIA již podruhé uskutečnila přednášku na VŠE o eventových technologiích. Tentokrát však ne tradičně v aule, ale přes online platformu WebEx.

Studenti se k přednášce o AV technologiích, která je součástí předmětu Úvod do event managementu, mohli připojit online a to přes platformu, kterou hojně využíváme i na eventech - WebEx. Předmět, jehož garantem je Prague Convention Bureau, totiž připadl na den mezi víkendem a svátečním úterým. Studentům jsme tak nabídli možnost připojit se pohodlně ze svého domova. WebEx je totiž cloudové konferenční prostředí, které je schopné zajistit konferenční propojení až tisíců účastníků pro vzájemnou spolupráci, prezentaci, školení, webinář či poslech prezentace.

Do přednášky byli studenti registrováni pomocí e-mailu, na který jim přišel ověřovací e-mail spolu s instrukcemi, jak se připojit do prezentace. To mohli udělat pomocí jakéhokoliv mobilního zařízení – tedy například přes notebook, iPad, či mobilní telefon. Prezentátor se do platformy připojil z telekonferenční místnosti a studenti mohli sledovat jak přímý přenos jeho přednášky, tak prezentaci jako takovou.

WebEx jsme si vybrali ze dvou důvodů. Tím prvním jsou široké možnosti interakce mezi prezentátorem a posluchači – ti mohou pokládat dotazy (zvukově i textově), reagovat pomocí emotikonů v přímém přenosu tak, jako to známe například z Facebooku, a mají možnost hlasování. Prezentující má zase přehled o tom, kdo je připojený, může posluchače vyvolávat a také vidí, zda studenti sledují prezentaci, nebo na notebooku právě dělají něco jiného. Po skončení prezentace pak organizátor dostane kompletní statistiky a také videozáznam z celé akce.

Chcete podobnou akci?

Podobné reference