První 3D Filmový Festival v Evropě

Na konci dubna se v prostorách Lucerny a Hotelu Fusion uskutečnil první 3D Filmový Festival v kontinentální Evropě.

Před pěti lety byl v Los Angeles založen 3D Film Festival, zaměřený výhradně na stereoskopický obsah ve všech formách zábavních médií. Za svou pětiletou tradici se stal uznávaným lídrem v této oblasti, a letos se dostal poprvé i do Evropy.

Interaktivní technologie pro 3D nadšence

V Praze se otevřel interaktivní prostor nejen pro 3D komunitu, ale i pro filmové fanoušky, vyznavače netradičních zážitků, milovníky technologií a všechny, kdo se chtěli ocitnout za hranicemi rutinní reality. Díky 3D Filmovému Festivalu mohli návštěvníci v Praze shlédnout jak česká, tak světová díla vytvořená pomocí 3D technologie, setkat se s tvůrci a poznat různé formy umění třetí dimenze.

Největším lákadlem byla úvodní projekce filmu Cirque du Soleil: Worlds Away 3D. Po loňské silvestrovské projekci pro omezený počet diváků, se jednalo de facto o českou PREMIÉRU.  Pro festival uvolnil snímek sám producent James Cameron. Dalším úspěšným krokem byla realizace živého přenosu koncertu ve 3D na filmové plátno kinosálu Lucerny.

AV MEDIA se stala jedním z partnerů této velkolepé události a poskytla technologické vybavení, převážně projektory pro prezentaci různých interaktivních technologií, zejména tedy projekcí, které reagovaly na přítomnost osob v konkrétním prostoru. Do hotelu Fusion jsme dodali projekční techniku pro 3D projekci jako součást koncertu skupiny Nylon Jail.

Chcete podobnou akci?

Podobné reference