Sportovní festival HTC UL-LET 2015

Letní kino v Ústí nad Labem přivítalo v polovině května již pátý ročník sportovního bike festivalu UL-LET, který nabídl možnost aktivně stráveného víkendu pro jezdce i diváky.

Jen pár metrů od centra města Ústí nad Labem leží areál jednoho z největších letních kin ve střední Evropě, kde postavili pořadatelé z Ústecké freeridové organizace trať pro letošní UL-LET. Celkem 85 závodníků mělo možnost poměřit své síly ve 3 cyklistických disciplínách – sjezd horských kol, dualu (paralelní sjezd dvojic za umělého osvětlení) a XC Eliminátoru.

Hlavním bodem programu byl bezesporu sjezd areálem kina, kdy na závodníky čekalo na 400 metrech dlouhé trati několik dřevěných překážek včetně klopené zatáčky, schodové pasáže a závěrečného dropu. Městská trať je velmi specifická rozmanitostí povrchu, který na trati na závodníky čeká - štěrk, hlína, asfalt, dřevo, beton, nebo dokonce i žulová dlažba.

Bohatý doprovodný program včetně přímého přenosu z MS v hokeji

AV MEDIA Group se spolu se sesterskou společností YVENTECH postarala o nevšední audiovizuální zážitek, když zajistila ozvučení celého areálu, osvětlení večerního Ghost Dual Cupu za pomoci 80 LED světel, dodání velkoplošné LED obrazovky a nafukovacího projekčního plátna AirScreen o rozměrech 12 x 6 m. Na LED obrazovce a po setmění i na nafukovacím plátně mohli diváci sledovat přímé přenosy z mistrovství světa v hokeji a fandit tak nejen borcům na kolech, ale i českým hokejovým reprezentantům.

V neděli se představila i druhá tvář festivalu – UL-LET dětem, která přinesla do letního kina více než 10 programových stanovišť a představila sportovní oddíly a nejrůznější volnočasové aktivity. Kromě cyklozávodů od nejmenších po dospělé či běhu do vrchu, měli účastníci akce možnost shlédnout taneční vystoupení, ukázku mažoretek, exhibici v trialu, skákacích botách či parkouru. Nejmenší se vyřádili na skákacím hradu, i v lezeckém centru. Účelem bylo, aby si děti mohli vyzkoušet různé sporty a najít třeba ten svůj, kterému se budou nadále věnovat.

Pestrost programu docílila, že akce byla hodnocena velice kladně. Spojením s MS v hokeji a solidním počasím přilákala akce i se středečním promítáním hokejového čtvrtfinále více než 5000 návštěvníků. Medializace akce proběhla formou reportáže na ČT sport. Vyšly taktéž celkem 3 články v Ústeckém deníku.

Přečtěte si článek v Ústeckém deníku a podívejte se na reportáž v archivu ČT SPORT.

Chcete podobnou akci?

Podobné reference