SUSECON 2017 v Praze

Praha byla letos hostitelem světové akce zaměřené na Linux a open source řešení.

Česká republika je každoročně hostitelem mnoha významných IT konferencí. Není proto náhoda, že se dějištěm letošního ročníku globální konference SUSECON stalo právě Česko, konkrétně Praha. Tím spíše, že v Praze sídlí velmi významná pobočka firmy SUSE, která konferenci organizuje a jejíchž technologií se většina programu týká. Jako dějiště byl zvolen hotel Hilton Prague, který se nachází v Karlíně, doslova pár kroků od budovy SUSE.

Tři hlavní konferenční dny začínaly vždy společnou částí ve velkém sále. Účast byla podle pořadatelů zatím nejvyšší ze všem ročníků – konference se zúčastnilo téměř 1200 IT expertů. V hlavním sále jsme postavili set-up se třemi projekcemi, jednou hlavní a dvěma vedlejšíma, o které se postarali projektory Panasonic PT-DZ21K. O ozvučení se postaral systém L-Acoustics a o osvětlení česká světla ROBE.

Po společné části se účastníci rozdělili a dostali možnost se zúčastnit velkého počtu přednášek a workshopů, které probíhaly v řadě malých sálů a spadaly do několika kategorií – například Hands On (workshopy s možností vše zkoušet na připravených počítačích), Case Study (případové studie nasazení různých technologií), Future (budoucnost technologií) apod.

Kromě konferenční a workshopové části nechyběla ani část výstavní – stánky na SUSECONu lemovaly skoro celé jedno patro a byly jimi zaplněny ještě dva velké sály. Každý tak měl možnost se podívat na praktické využití technologií a pohovořit se zástupci firem. 

Kromě kompletního audio-vizuálního zajištění konference jsme se postarali i o velice rozsáhlý branding a také o technologické zajištění gala večeře, která proběhla na pražském Žofíně.

Letošní konference byla výjimečná nejen co do počtu účastníků – SUSE coby průkopník v oblasti open source softwaru pražskou konferencí oslavil 25 let existence. Společnost poskytuje spolehlivý linuxový operační systém, cloudovou infrastrukturu a řešení pro ukládání dat, jež firmám přinášejí větší míru kontroly a flexibility. 

Autor fotografií: Stanislav Milata

Chcete podobnou akci?

Podobné reference