Velkolepá módní přehlídka společnosti Arena 2014

Pro představení letošní letní kolekce si společnost Arena vybrala velmi netradiční prostor, pevnost Fort Lovrijenac v chorvatském Dubrovníku.

Pronájmové oddělení AV MEDIA překonalo mnohá NEJ ve své produkční historii a postaralo se o dokonalý zážitek z akce.

Jedinečná spolupráce AV MEDIA týmu

Setkání sta klíčových světových distributorů pro prezentaci letní kolekce společnosti ARENA bylo letos umístěno do Dubrovníku v Chorvatsku. Už při obhlídce destinace bylo jasné, že nás letos čeká nesnadný úkol. Tou jednodušší částí byl konferenční workshop v hotelu Radisson Blue v Orašaci, který byl ideálním konferenčním hotelem s veškerým potřebným zázemím.

Mnohá NEJ v produkční historii pronájmového oddělení však přinesla hlavní módní show letošní letní kolekce, která se vždy koná mimo hotel, na speciálně vybrané lokaci. 

NEJsme v ČR 

Pro letošní show bylo vybráno historické město Dubrovník v Chorvatsku, jehož staré město, kde se show konala, je chráněné UNESCEM. Veškerá technika, která putovala do Dubrovníku z Prahy 24tunovým kamionem byla na místě překládána do 2 menších nákladních aut. V historickém centru jsme se museli vypořádat s malými uličkami, zakázaným pohybem velkých nákladních aut, památkově chráněnými budovami a přeplněným parkovištěm.

NEJhůře dostupná lokace pro show v naší produkční historii

K pevnosti Fort Lovrijenac vede 180 schodů nahoru a 35 schodů dolů a žádná jiná přístupová cesta. Bylo tedy zapotřebí naplánovat, kdo zvládne plánovaných 5 tun AV zařízení a materiálu na pevnost vynosit, druhý den zase snosit, nevzdá to v půlce vyčerpáním a zákazníka to finančně nezruinuje.

NEJméně 30% šance na déšť dle dlouhodobé předpovědi

Kdo nevěří, že dlouhodobá předpověď vyjde, věřte, nám vyšla. Pouze část pevnosti se sezením pro hosty byla krytá loubím, které pevnost obíhají. Rozmístění světelné i projekční techniky na hradbách pevnosti jsme museli od začátku naplánovat a ošetřit tak, aby nedošlo k jejímu poškození. Projektor byl umístěný ve speciální bedně, zakrytý igelitem, světla se zakrývala pro ochranu před deštěm. Pršelo nám celé 2 dny stavby. Jako zázrakem ve 3 hodiny odpoledne v den akce pršet přestalo a celý večer nepadla ani kapka.

NEJvíce lidí z AV MEDIA na akci mimo ČR, a tým? NEJpohodovější a NEJvýkonnější

Celkem jsme na akci dodali, dovezli a ubytovali 22 lidí. Tým podržel v každé nesnadné situaci (a nebylo jich málo), jel do pozdních nočních hodin, snesl 2 denní nepřízeň počasí a vyřešil každý problém, který se vyskytl. 11 bedňáků vynosilo techniku o hmotnosti 5t do pevnosti Lovrijenac za jeden jediný den. Po jednodenní pauze v den akce, veškerou techniku za půl dne snosili z pevnosti zpátky dolů. Po tomto úctyhodném výkonu se navíc s úsměvem tvářili, že by to dali ještě jednou.

NEJhezčí choreografie

V podání Michala Cabana, kterého jsme ke spolupráci klientce doporučili, se podařilo stvořit nápaditý mix tanečně modelingové choreografie, který vzbudil veliký ohlas u všech diváků. Dle slov hlavního návrháře ARENA Roberta, šlo i NEJlepší show Areny, kterou kdy viděl (viděl jich celkem 62).

Kompletní technické zajištění konferenční i večerní části akce

Konferenční část:

  • zahnutá panoramatická projekce 11x5 m
  • kompletní světelný a zvukový park i pro módní přehlídku

Večerní část:

  • nasvícení celé pevnosti včetně vstupu, ambitů a scénického nasvícení
  • projekce 2x Panasonic DZ21
  • LED sítě
  • odbavení pomocí media serveru Coolux
  • ozvučení
  • stage design

V průběhu večerní módní přehlídky se vystřídalo 11 různých audio-video témat odrážející jednotlivé kolekce. Nejdůležitější z kolekcí byly podpořeny interaktivním videomappingem reagujícím na gesta modelek a modelů. Všechny video efekty a obsahy byly synchronizované s tancem a hudbou.

Poděkování z naší strany patří i společnosti Guarant International, kteří zajistili organizaci a rezervaci lokace show, catering, hostesky, výběr choreografa, casting modelů a modelek, dopravu, ubytování a mnohé další. Vynikající práci odvedla projektová manažerka Alena Sanders se svou Chorvatsky hovořící slečnou Jasnou, které byly celé produkci obrovskou oporou.

Chcete podobnou akci?

Podobné reference