< Zpět

SUSECON 2017 v Praze

Praha byla letos hostitelem světové akce zaměřené na Linux a open source řešení.

AV520SAM_3161
AV531SAM_3205
AV567SAM_3285

Rok realizace: 2017
Kategorie: Eventy

Česká republika je každoročně hostitelem mnoha významných IT konferencí. Není proto náhoda, že se dějištěm letošního ročníku globální konference SUSECON stalo právě Česko, konkrétně Praha. Tím spíše, že v Praze sídlí velmi významná pobočka firmy SUSE, která konferenci organizuje a jejíchž technologií se většina programu týká. Jako dějiště byl zvolen hotel Hilton Prague, který se nachází v Karlíně, doslova pár kroků od budovy SUSE.

Tři hlavní konferenční dny začínaly vždy společnou částí ve velkém sále. Účast byla podle pořadatelů zatím nejvyšší ze všem ročníků – konference se zúčastnilo téměř 1200 IT expertů. V hlavním sále jsme postavili set-up se třemi projekcemi, jednou hlavní a dvěma vedlejšíma, o které se postarali projektory Panasonic PT-DZ21K. O ozvučení se postaral systém L-Acoustics a o osvětlení česká světla ROBE.

Po společné části se účastníci rozdělili a dostali možnost se zúčastnit velkého počtu přednášek a workshopů, které probíhaly v řadě malých sálů a spadaly do několika kategorií – například Hands On (workshopy s možností vše zkoušet na připravených počítačích), Case Study (případové studie nasazení různých technologií), Future (budoucnost technologií) apod.

Kromě konferenční a workshopové části nechyběla ani část výstavní – stánky na SUSECONu lemovaly skoro celé jedno patro a byly jimi zaplněny ještě dva velké sály. Každý tak měl možnost se podívat na praktické využití technologií a pohovořit se zástupci firem. 

Kromě kompletního audio-vizuálního zajištění konference jsme se postarali i o velice rozsáhlý branding a také o technologické zajištění gala večeře, která proběhla na pražském Žofíně.

Letošní konference byla výjimečná nejen co do počtu účastníků – SUSE coby průkopník v oblasti open source softwaru pražskou konferencí oslavil 25 let existence. Společnost poskytuje spolehlivý linuxový operační systém, cloudovou infrastrukturu a řešení pro ukládání dat, jež firmám přinášejí větší míru kontroly a flexibility. 

Autor fotografií: Stanislav Milata 

Potřebujete poradit?
Odebírat novinky Kontaktujte nás

Kontaktovat praha@avmedia.cz