Učebna cizích jazyků ZŠ Ratibořická

Multimediální učebna cizích jazyků, vybavená sluchátky a pevnými počítači, vznikla na ZŠ Ratibořická v Praze.

S vývojem používání technologií ve školách se možnosti digitální výuky cizích jazyků na všech typech škol posunuly dopředu o několik mílových kroků.

Digitální svět nabízí učitelům možnosti, o kterých se jim dříve ani nesnilo.
Také škola v Horních Počernicích se rozhodla pro modernizaci své digitální jazykové učebny. Ta byla již dříve vybavena starší verzí digitální jazykové laboratoře Symposium od kanadské společnosti Robotel, vedení školy se však rozhodlo vyměnit starší Symposium za novou verzi SmartClass+. Modernější verze odpovídá potřebě moderní IT techniky a nárokům na jednoduché a přehledné ovládání. Společnost AV MEDIA dodala novou verzi jazykové laboratoře SmartClass+, která poskytuje snadnější ovládání a nabízí širší škálu digitálních jazykových výukových aktivit realizovaných ve třídě (poslech, čtení, psaní, mluvení).


Laboratoř na ZŠ v Horních Počernicích je vybavená variantou řešení s maximálním důrazem na kvalitu výuky včetně plné spolupráce učitele i žáků. Řešení je navíc doplněno projekcí. Laboratoř by mohla být považována nikoli jen za jazykovou, ale dokonce za multimediální učebnu. Mnoho funkcí platformy SmartClass+ přímo vybízí k použití i v jiných předmětech. Žáci jsou vybaveni sluchátky a pevnými počítači. Řešení nabízí digitální obrazovou prezentaci učitele i žáka, streamování videa, monitorování individuální práce na žákovských počítačích, ovládání studentských PC, chat rozhovory s učitelem a mnoho dalšího.

Chcete podobné řešení?

Podobné reference