30. ročník GIS Esri, podruhé online

Konference GIS Esri v ČR letos oslavila své 30. výročí. Tato konference je jednou z těch, které na trh přináší klíčové informace a nelze ji tak odkládat na další roky.

Konference GIS Esri je největší konferencí věnovanou geoinformatice v České republice a více jsme se o ní rozepsali minulý rok (přečtěte si o minulém ročníku zde). Loňský ročník se vysílal přímo ze zasedacích místností společnosti ARCDATA PRAHA a letos už všichni doufali v návrat do kongresových sálů, konkrétně do Kongresového centra Praha.

Pandemická situace se však vyvíjela opačným směrem, než bychom si všichni přáli, a tak i v ARCDATA začali opět přemýšlet nad online či hybridní verzí konference. Když jsme v rámci našeho inspirativního setkání Back to Business představovali práci našich techniků a výhody vysílání ze studia, bylo rozhodnuto. Konference bude online!

Tak jako loni, i letos konference přinesla dva dny přednášek a prezentací nabité informacemi z oblasti geoinformatiky, která je klíčovým oborem nejen pro správce inženýrských sítí a veřejnou správu, ale také pro digitální transformaci, dopravu, sociální geografii či ochranu přírody. Řečníci přicházeli živě do studia, připojovali se vzdáleně a (nejen) pro rozmanitost byly využity i předtočené vstupy. Součástí konference byly, tak jako každý rok, rovněž i workshopy a setkání se specialisty ARCDATA, vše v online prostředí.

Jeden den jsme připravovali studio, jeden den se věnoval zkouškám a dva dny probíhala samotná akce. Na letošní ročník se přihlásilo více než 1150 účastníků z 360 firem. Z dat, které díky online vysílání můžeme sledovat víme, že k obrazovkám dorazilo více než 90 % z nich. Dohromady se na pódiu a v online prostředí vystřídalo 30 řečníků, na workshopech strávili účastníci 6 hodin.

Všichni se už chceme setkávat osobně, a i my doufáme, že příští ročník už budeme spolu s ARCDATA připravovat jako živou akci. Některé situace se ale ovlivnit nedají, a na ty jsme pro vás v AV MEDIA připraveni.

Zahájení konference

Chcete podobnou akci?

Podobné reference