Anifilm 2016: Kde domov můj?

Třeboň se stala již po sedmé hostitelem světoznámého festivalu animovaných filmů, kterého se tento rok zúčastnilo více než 27 000 diváků, a AV MEDIA byla i letos hrdým partnerem.

Na začátku května se Třeboň stala středem pozornosti milovníků animovaných filmů. A věřte, že tento rok bylo na Anifilmu skutečně na co koukat – festivalu se zúčastnilo přes 1 000 filmových profesionálů a v sedmi soutěžních sekcích se utkalo 142 snímků. V doprovodných programech pak byly odpromítány další téměř čtyři stovky filmů. Součástí byly i desítky workshopů, přednášek a prezentací, tři výstavy, tři divadelní představení a vystoupilo jedenáct hudebních formací.

Jak napovídá podtitul letošního ročníku Kde domov můj?, doprovodný program letošního Anifilmu byl věnován kontroverznímu fenoménu migrace. Podle pořadatelů toto téma ale nebylo jen reakcí na současné migrační vlny – Anifest se zabýval otázkami lidské identity, hledání kořenů a pomíjivosti geografických hranic. Návštěvníci se během festivalu mohli osobně setkat s mnoha tvůrci, kteří z různých důvodů opustili svůj domov a u nichž je tato změna čitelná v jejich dílech. Šlo například světoznámého autora animovaných filmů a českého emigranta Paula Fierlingera nebo v USA působícího íránského režiséra Nourredina Zarrinkelka. Nechyběl ani bohatý přednáškový program reflektující jednotlivé aspekty migrace.

Festival usiluje o popularizaci animovaného filmu v kulturní, hospodářské i sociální sféře a zároveň se snaží o zachování českého kulturního dědictví animovaného filmu. Nechyběla tedy ani výstava a mnoho filmů zaměřených na české loutky. Ačkoliv je Anifilm na první pohled určen především dětem, každoročně se ho zúčastní i mnoho filmových profesionálů a studentů. Je klíčovým prostorem pro pozitivní konfrontaci a navazování nových kontaktů mezi filmovými profesionály z celého světa.

Anifilm patří podle odborníků mezi deset předních světových přehlídek svého druhu, každoročně jsou zde k vidění aktuální trendy, postupy, technologie a animační techniky. AV MEDIA se jako partner celého festivalu postarala o komplexní audiovizuální zážitek a technologické zajištění hladkého průběhu akce. Zajistili jsme vybavení všech čtyř sálů a promítání pod širým nebem na Masarykově náměstí. Mimo jiné jsme zapůjčili tři speciální DCP (Digital Cinema Package) kino projektory a postarali se o kompletní ozvučení všech lokalit promítání.

Pokud jste Anifilm letos nestihli, můžete se podívat na některá festivalová videa na www.anifilm.cz a začít se s námi těšit na další ročník třeboňského festivalu.

Chcete podobnou akci?

Podobné reference