Natáčení seriálu Atlantic Crossing

V červnu 2019 jsme měli to potěšení být součástí natáčení nového historického seriálu Atlantic Crossing. Ten mapuje život Marty, norské korunní princezny.

Po úspěších seriálů o britských královnách Alžbětě II. (The Crown) a Viktorii (Victoria) v roce 2020 obohatí seriálovou nabídku další dílo podobného zaměření. Tentokrát však z norského prostředí. První sezóna seriálu, jehož vysílání je plánovánío na rok 2020, přiblíží situaci během dramatických let druhé světové války.

Princezna Marta se narodila v roce 1901 mladšímu bratrovi švédského krále Gustava V. a princezně Ingeborg Dánské. Během Olympijských her v Amsterdamu 1928 se zasnoubila se svým bratrancem Olavem, následníkem norského trůnu. O rok později se vzali. Kromě posílení vztahu Švédska a Norska se jednalo i o akt lásky, která následně během válečných let musela projít mnoha nástrahami. Královský pár se aktivně zapojil, byť v exilu, o obranu své země okupované nacistickým Německem.

A s čím jsme tedy norské produkci pomáhali? Se záběry, kdy herci jedou v historickém automobilu a je potřeba věrohodně ukázat prostředí za okénky auta. Pro natáčení s automobilem – veteránem, byla navržena technologie zadní projekce.

Použili jsme 4 velká plátna se zadněprojekčním povrchem, 4 projektory Panasonic DZ21 s krátkými objektivy a pro dokreslení odlesků na karoserii jeden laserový projektor Panasonic RZ970. Pro odbavení signálu si produkce přímo ve svých požadavcích vyžádala grafickou režii Barco S3.

Seriál nese i jiné české stopy – spoluprodukuje ho česká společnost SIRENA Film.

Více o seriálu na IMDB

Chcete podobnou akci?

Podobné reference