Videomapping na Staroměstském orloji

U příležitosti 600 let od svého sestrojení v sobotu 9. října 2010 "ožil" Staroměstský orloj speciální projekcí mapující jeho vývoj.

Program o délce deseti minut mohli Pražané a návštěvníci metropole vidět každou půlhodinu, a to od 19.30 do 22.00. Diváci si mohli v náznacích připomenout nejznámější mezníky v historii těchto středověkých astronomických hodin. Vizuální projekce představila orloj od jeho vzniku, po husitské války, německou okupaci až po popravení 27 českých pánů. Díky optickému triku mohli diváci nahlédnout i do vnitřku orloje. Projekci večer shlédlo tisíce nadšených lidí.

Unikátní technologie

Videomapping neboli projekce na budovy, byla připravena přímo na míru Staroměstské radnici. Promítalo se přímo na jižní stranu budovy. 

Chytrá hra světla pohybovala stíny a vytvářela dojem ubíhajícího času. Iluze deště byla tak silná, že se někteří ohlíželi, jestli skutečně neprší. Prostřednictvím animací věž s orlojem například porostla břečťanem, ozdobily ji prapory nebo z ní během válek odpadávaly kameny. Námět vytvořila pražská produkce Tomato production, na scénáři pak spolupracovali výtvarníci ze seskupení The Macula, které se zabývá převážně mappingovou produkcí, projekční techniku zapůjčila AV MEDIA, a.s.  

Chcete podobnou akci?

Podobné reference